Olomouc - památky a kde se najíst

5. dubna 2018 v 23:07 | Simushka98 |  CZECH REPUBLIC
Nedávno jsem strávila s mým přítelem dva dny v krásné Olomouci, jelikož zde studuje. Mrzí mě, že Univerzita Palackého nenabízí možnost studovat ekonomické obory, protože musím říct, že toto město mě velice okouzlilo nejen svou útulností, ale i širokou škálou gastro podniků, obchodů a mnoho dalšího.

S návštěvou Olomouce určitě patří návštěva historického centra, tedy Horního (hlavního) a Dolního náměstí.
Na Dolním náměstí se nachází Mariánský morový sloup, který byl postaven v období baroka jako výraz vděčnosti olomouckých měšťanů za ukončení moru, který na Moravě udeřil v letech 1714 až 1716.


Horní náměstí se může pyšnit 35m vysokým Sloupem Nejsvětější Trojice, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Jeho součástí je i malá kaple. Hlavním účelem byla okázalá oslava katolické církve a víry, částečně vyvolaná pocitem vděčnosti za ukončení moru. Dále zde můžete vidět orloj, který je součástí severní stěny radnice. Jedná se o jeden z mála heliocentrických orlojů na světě.
A jelikož jsme zde byli o Velikonočních svátcích, mohli jsme se zde těšit i z velkého Velikonočního vajíčka, umístěného uprostřed náměstí.Musím určitě zmínit i řeku Moravu protékající Olomoucí a samozřejmě krásnou Univerzitu Palackého.


A kde se najíst, napít, posedět, .. ?

Úplně první místo, kam jsme zavítali na větší svačinku, byla hranolkárna Fæncy Fries, která je zatím pouze v Ostravě, Olomouci a bude se otevírat v Liberci. Hranolky jsou fakt jako domácí, výborné a můžete si vybrat z řady různých dipů, ať už pálivý, bylinkový či obyčejný kečup.


Pokračovali jsme do nedaleké čajovny Kratochvíle. I zde jsme se setkali s úspěchem - výborná vodní dýmka, která dlouho tahala, útulné prostředí, příjemná obsluha a příznivé ceny. Můžete si zde vypůjčit i knihu či deskovou hru - my jsme zvolili hru Člověče, nezlob se!


Druhý den jsme se vydali na pořádný oběd do jedné z vyhlášenějších restaurací v Olomouci - Michalský výpad. Zde ale mají otevřeno pouze od 11-15h, takže zde bývá hodně lidí. Námi vybrané lasagne byly výborné, cena ještě v normě, jelikož byly v meníčku a měli jsme zdarma i polévku (sice čočkovou, kterou nemusím, ale i to se počítá :D). Podnik hodnotím průměrně až velmi dobře.


Odpoledne jsme zavítali do jedné z dražších kaváren Café New One. Dali jsme si klasická kafíčka - Espresso a Latté a byla výborná.


Jelikož byl zelený čtvrtek, tak jsme chtěli vyrazit na zelené pivko. Vybrali jsme si podnik 21 Rock'N'Roll Café, který nás velice příjemně překvapil svým americkým prostředím. Pro milovníky amerického stylu z dob 50. let vřele doporučuju!


A co by to byl za výlet bez nakupování. Kousek od centra Olomouce můžete utrácet v Galerii Šantovka, kde najdete obchody jako např. New Yorker, Reserved, H&M, Gate, ale i restaurace a fast-foody.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama