Duben 2018

Olomouc - památky a kde se najíst

5. dubna 2018 v 23:07 | Simushka98 |  CZECH REPUBLIC
Nedávno jsem strávila s mým přítelem dva dny v krásné Olomouci, jelikož zde studuje. Mrzí mě, že Univerzita Palackého nenabízí možnost studovat ekonomické obory, protože musím říct, že toto město mě velice okouzlilo nejen svou útulností, ale i širokou škálou gastro podniků, obchodů a mnoho dalšího.

S návštěvou Olomouce určitě patří návštěva historického centra, tedy Horního (hlavního) a Dolního náměstí.
Na Dolním náměstí se nachází Mariánský morový sloup, který byl postaven v období baroka jako výraz vděčnosti olomouckých měšťanů za ukončení moru, který na Moravě udeřil v letech 1714 až 1716.


Horní náměstí se může pyšnit 35m vysokým Sloupem Nejsvětější Trojice, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Jeho součástí je i malá kaple. Hlavním účelem byla okázalá oslava katolické církve a víry, částečně vyvolaná pocitem vděčnosti za ukončení moru. Dále zde můžete vidět orloj, který je součástí severní stěny radnice. Jedná se o jeden z mála heliocentrických orlojů na světě.
A jelikož jsme zde byli o Velikonočních svátcích, mohli jsme se zde těšit i z velkého Velikonočního vajíčka, umístěného uprostřed náměstí.