6 zajímavostí o Vídni

12. května 2016 v 23:14 | Simushka98 |  ZAJÍMAVOSTI
  • Nejstarší zoologická zahrada na světě
Vídeňská zoologická zahrada se svým oficiálním jménem Tiergarten Schönbrunn nejenže patří mezi místa obsahující nejrozmanitější druhy živočichů, ale je dokonce oficiálně nejstarší zoologickou zahradou na světě. Založena byla ještě v roce 1752 a jejím původním účelem bylo sloužit městu jako doslovný zvěřinec, kde si lidé mohli přijít vychutnat pohled na zvířata, která by ve svém okolí běžně nepotkali.

  • Habsburský poklad ukrývá největší světový smaragd
Nejdůležitější místo habsburských monarchů, palác Hofburg, dnes není pouze sídlem spolkového prezidenta, ale na své si zde přijdou i hledači pokladů, i když si odtud téměř na sto procent neodnese kromě krásných vzpomínek nic. Můžeš si tam totiž prohlédnout okouzlující sbírku pokladů, kterou monarchie nasbírala během dlouhých let svého vládnutí, avšak v tomto případě nemluvíme jen o množství zlata, ale hlavně o klenotu, kterým se nazývá smaragd a každoročně se kvůli němu do Vídně hrnou tisíce turistů jen proto, aby si jej na několik minut mohli důkladně prohlédnout. Jeho název zní Emerald Unguentarium a je největším smaragdem na světě.  • Až neuvěřitelných 300 bálů každičký rok
Jen během prvních tří měsíců v roce se v rakouském hlavním městě koná asi 150 veřejných a stejný počet soukromých plesů, což nám dohromady dává až závratných 300 plesů v průběhu 90 dní.

  • Jeden z nejrozlehlejších hřbitovů v Evropě
Vídeň není jen rušnou rakouskou tepnou s nádhernou architekturou a více než 1,7 miliony obyvatel, ale i místem, kde už posmrtný odpočinek našlo obrovské množství zesnulých. I když to sice zní morbidně a chlubit se něčím takovým jako hřbitov není možná vhodné, ve Vídni se opravdu nachází druhý největšíí hřbitov v celé Evropě s názvem Zentralfriedhof.

  • Řetízkový kolotoč dosahující závratné výšky
Vídeňský zábavní park Prater patří mezi nejnavštěvovanější a nejstarší parky v Evropě a i když je už zdaleka charakteristický obrovským ruským kolem, které dokonce několik desítek let drželo světový rekord pro nejvyšší ruské kolo na světě, před 5 lety se jedna z atrakcí opět stala držitelem světového rekordu . V roce 2010 se vedení parku rozhodlo pro ambiciózní projekt, jehož produktem se měl stát nejvyšší řetízkový kolotoč na světě. Stavba trvala několik měsíců a musíme říci, že designéři takzvané Prater Tower se pořádně hecli, jelikož její výše se zastavila až na hodnotě téměř 117 metrů nad zemí.
(Jen pro zajímavost, sama jsem na něm byla, pohled na Vídeň je skvělý, jenom bylo trošku chladno.. a cena se taky dá, 5€.)

  • Snežítko pochází z Vídně
Roztomilá dekorace, s kterou se už každý z nás určitě alespoň jednou ve svém životě potkal, i takové je snežítko. Používané zejména v období Vánoc, prosklená koule na podstavci s umělým sněhem a různými motivy vevnitř se rychle stala oblíbeným dárkem se schopností potěšit nejen ty nejmenší, ale i dospěláky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama