Květen 2015

Krása vlasů začíná už při mytí !

27. května 2015 v 21:51 | Simushka98 |  RADY, TIPY, DIY

Krása vlasů začíná už při mytí. 5 tajemství tvého šamponu

Vitamíny, kúry, balzámy, zázračná séra... Pro krásu svých vlasů zkoušíš cokoli. Víš ale, že zázračnou proměnu může způsobit o obyčejný šampon?
Mytí vlasů má větší význam, než si myslíš. Pokud chceš mít vlasy krásnější a zdravější, zkus se nad tím zamyslet, když je v koupelně šamponuješ. Stačí drobná změna a budeš koukat, jak velký efekt to způsobí.

Tajemství první: Jak šampónovat

Nejde jen o to, jaký kosmetický zázrak používáš, ale také o techniku jeho použití. Jak správně na to? Šampon bys měla kápnout do dlaně, abys měla přehled o jeho množství, jemně rozetřít po dlaních a pak začít šamponovat. Tím zaručíš, že se dostane rovnoměrně všude.

Vlasy a pokožku hlavy jemně masíruj bříšky prstů, nikdy nehty, tím by je poškodila. Masáž hlavy je ale důležitá, jen tak se uvolní maz, lupy, nečistoty. Nelze jen promnout konce vlasů a myslet si, že to stačí.

Pokud si musíš mýt hlavu často, protože se ti rychle mastí, zkus místo toho intenzivnější očistu. Vlasy si jemně našampónuj, opláchni, a našampónuj je znovu. Na dotek poznáš, že jsou při druhém mytí vlasy poddajnější a jemnější. Čisté a svěží by měly vypadat podstatně déle.

Nenechávej šampón na vlasech moc dlouho, vysušuje je i pokožku hlavy. Zpravidla stačí všechny vlasy promnout, promasírovat, a opláchnout, případně celý postup znovu zopakovat. Šampón ale není kúra, když ho na hlavě necháš pět minut, spíš si vlasy poničíš, než abys je vyživila.

Vlasy myj ve vlažné vodě, horká je poškozuje. Pokud to vydržíš, po umytí je propláchni studenou sprchou, dodá jim to lesk, pevnost a zvýší pružnost a odolnost.

Tajemství druhé: Síla přírody

Všichni opěvují bioprodukty, takže jsi také podlehla, jenže po přírodním šamponu tě pálí pokožka hlavy a svědí na tvářích? Nepoužívej takový přípravek. Můžeš zkusit jiný (jinou řadu nebo značku), ale když budeš reagovat stejně, zůstaň u "chemických" šamponů. Žijeme v civilizované době příliš dlouho a někteří z nás mohou být na čistě přírodní produkty přecitlivělí, nebo dokonce alergičtí.


DEN MATEK 10.5.2015

10. května 2015 v 11:27 | Simushka98 |  AKTUÁLNĚ

Den matek je den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě, vychází z různých tradic, např. jinak ve Velké Británii (čtvrtou postní neděli), jinak v arabských zemích (21. březen) a mnoho dalších.

V Česku se slaví podle amerického vzoru rovněž druhou květnovou neděli. V Československu se začal slavit tento svátek v roce 1923.


Poslední píseň

7. května 2015 v 13:58 | Simushka98 |  RECENZE NA FILMY

POSLEDNÍ PÍSEŇ

Původní název: The Last Song
SK název: Posledná pieseň
Žánr: Drama, romantický
Režie: Julie Anne Robinson
Hrají: Miley Cyrus, Bobby Coleman, Greg Kinnear, Kelly Preston, Nick Searcy, Kate Vernon, Rhoda Griffis, Liam Hemsworth, Melissa Ordway, Hallock Beals, Carly Chaikin, Stephanie Leigh Schlund


Jeden z klučičích problémů - Rozepínání podprsenky! :D

7. května 2015 v 13:09 | Simushka98 |  BOYS
Kluci mají milión problému, a já bych dneska chtěla vyzdvihnout ten pro nás usměvný problém, a to jest rozepínání podprsenky. Nezdá se ti to jako problém? To protože ty si šikovná holka a kluci.. je to jejich noční hrůza.

Což potvrzují i studie, která zjistila, že:
- 40% sexuálně aktivních mužů mezi 30 až 50 lety má z rozepínání podprsenky obavy
- Průměrný muž stráví rozepínáním podprsenky 27 sekund, pokud k tomu použije obě ruce
- A jestliže je nedočkavec pravák a prádlo rozepíná levou rukou, tak s podprsenkou bojuje 58 sekund.

MINI HAUL: Vienna, 29.4.2015

6. května 2015 v 19:35 | Simushka98 |  FASHION & BEAUTY
Zdravím. Před týdnem jsem navštívila se školou Vídeň, koupila jsem si jen něco málo, nebyl čas... ani peníze :D.

Jsem strašně ujetá na sluneční brýle takového typu, tak jsem si koupila růžové, ale vybírala jsem dlouho mezi barvami. Jinačí typy slunečních brýlí si nekupuju, tyto jsou nejlepší. :)
7.99 € - Claire'sVe stejném obchodě jsem si koupila ještě lak na nehty - modrý a ten růžový jsem koupila pro ségru. Byli o euro slevněné a opravdu kvalitní laky a strašně nádherné barvy. :)
2 € (1ks) - Claire's