My děti ze stanice Zoo

23. února 2015 v 8:28 | Simushka98 |  RECENZE NA KNIHY

My děti ze stanice Zoo

Autor: Kai Hermann a Horst Rieck
Počet stran: 262
Nakladatelství: OLDAG
Žánr: autobiografický

OBSAH:
Mladistvá západoberlínská narkomanka popisuje svůj příchod jako 6leté dítě na berlínské sídliště Gropiusstadt s minimem možností zábavy pro děti. Neutěšené rodinné poměry vedoucí k rozvodu rodičů ji přivádí k hašišové partě v "Domě středu". Následně postupně propadává světem drog až k těžké závislosti na heroinu a všemu, co s ní souvisí: těžké zhoršování zdravotního stavu, snaha opatřit si peníze na dávku žebráním, krádežemi a prostitucí a občasné zoufalé a neúspěšné pokusy zbavit se závislosti. Později dívka závislost na heroinu překoná a středem jejího života se stane dítě, které čeká.


MŮJ NÁZOR:
Po knížce jsem sáhla jen tak náhodou, protože jsem měla mít referát do školy a kámoš ji měl půjčenou z knihovny, tak jsem řekla, ať mi ji pujčí. Vůbec jsem ani předtím nečetla žádný obsah o čem to je, jen jsem slyšela, že to je dobrá knížka. Můžu jenom potvrdit. Je to pro mě nejoblíbenější knížka už asi rok. Velice mě zaujal ten děj a bylo pro mě zajímavé číst, co všechno dokáže člověk udělat pro to, aby získal peníze na drogy a jak těžko s tím jde zkoncovat, protože samozřejmě s tím zkušenosti nemám a opravdu ani nechci.
Bylo to i zfilmováno, ale film mě skoro vůbec nezaujal, spíše zklamal. Ale v knižní podobě je to perfektní. Doporučila bych to tak od 13ti let, myslím, že mladším se to moc líbit nebude.

MOJE HODNOCENÍ:
100% / 100%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama