Fakjů pane učiteli

20. února 2015 v 20:07 | Simushka98 |  RECENZE NA FILMY

FAKJŮ PANE UČITELI

Původní název: Fack ju Göhte
SK název: Fakjú pán profesor

Žánr: Komedie
Režie: Bora Dagtekin
Hrají: Elyas M'Barek, Karoline Herfurth, Katja Riemann, Jana Pallaske, Alwara Höfels, Jella Haase, Margarita Broich, Christian Näthe, Bernd Stegemann, Erdal Yildiz, Max von der Groeben, Laura Osswald, Barbara Bauer, Uschi Glas, Irene Rindje


OBSAH:
Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho "úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového "kolegy" se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost - zbytky jeho vlastní morální integrity.

MŮJ NÁZOR:
Tak tenhle film je sice už z roku 2013, ale v našich kinech v ČR byl teprve myslím minulý rok, protože kámoši se mě ptali, jestli na to půjdu s něma. Řekla jsem že ne, protože se mi zdálo, že to bude nějaká blbost. Nedávno jsem ale nevěděla, na který film se mám podívat, tak jsem si zapla tento. A udělala jsem dobře! Film mě velmi mile překvapil, je zábavný, vtipný, a taky se mi moc líbilo, jak se celá třída kvůli novému učiteli změnila. Trochu mi připomenul český film Bastardi, ale pouze tím, že v obou filmech je "nevychovaná" třída. Tento film se mi ale líbil o 100% víc než Bastardi, protože je to komedie, kdežto Bastardi ne. Určitě všem tento film doporučuju.

HODNOCENÍ:
100% / 100%

TRAILER:

Viděli jste tento film také?
Jestli ano, jak se líbil Vám?
Jestli ne, máte v plánu se na něj podívat?
Napište do komentářů :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama